21. Tallrik, 1700-tal Kina samt trol. Samson

En med dekor av man med föl, körsbärsträd mm, en med figurer, stiliserat brätte, diameter 21-23 cm, en Kina 1700-tal, med Dresden Johanneum märke D:64, möjlig lagning.

Varunr 63370

14 Oktober 2018 15:02

Klubbslag17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 10 200 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK

Utrop 1200 SEK

10 200 SEK2018-10-14 13:34
10 000 SEK2018-10-14 15:07
9 600 SEK2018-10-13 23:18
6 000 SEK2018-10-12 18:38
1 400 SEK2018-10-10 08:08
1 200 SEK2018-10-03 14:23
750 SEK2018-09-26 13:57
100 SEK Startpris

14 oktober Asiatiska föremål/Asian sale 15.00 CET,

Observera starttiden på auktion som är 15.00 Mån 11-19, tis-tor 11-18, fre 11-15 samt 11-14 lör i vår visningslokal på Sisjö Kullegata 6 i Göteborg. All info om transporter etc hittar du på vår hemsida: www.gbgak.se

Observera starttiden på auktion som är 15.00
Alla publicerade varor finns i visningslokalen i Sisjön, välkomna till visning!
För dig som vill bjuda live: inloggningen sker från katalogsidan, du hittar den längst upp genom att klicka på "Kataloger". Inloggningen startar 14:30, auktionen startar 15:00. Lycka till!

If you want to bid live: Login in from 14:30, auction start 15:00. Good luck!

Öppettider:

Måndagar 11-19
Tis-tor 11-18
Fre 11-15
Lör 11-14
All info om transporter etc hittar du på vår hemsida:
www.gbgak.se

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms

Lycka till på auktionen!
Varorna hämtas samt betalas inom 5 dgr om inget annat överenskommits.